Hem / Butik / Lantbruk / Utgödslingsrep / Polyesterrep utgödsling / Utgödslingsrep PRO-3 polyestersilke
Förtöjningstross Polystar
9099.00 kr – 72900.00 krPrisintervall: 9099.00 kr till 72900.00 kr
Utgödslingsrep D-PRO metervara
69.00 kr – 92.00 krPrisintervall: 69.00 kr till 92.00 krm
Utgödslingsrep PRO-3 polyestersilke
27.00 kr – 6699.00 krPrisintervall: 27.00 kr till 6699.00 kr
- 100% polyestersilke
- Hög slitstyrka och brottstyrka
- 3-slagen, lätt att splitsa
- För utgödslingssystem / linutgödsling
Artikelnr:
N/A
Kategorier: Polyesterrep utgödsling, Polyesterrep
Om produkten
Nötningståligt och välslaget tågvirke – av 100% polyestersilke
Slitstarkt rep av 100% HT-polyestersilke. Hög slitstyrka, mycket god nötningstålighet och hög brottstyrka. Utgödslingslina PRO-3 är 3-slagen och lätt att splitsa. Passar perfekt för linutgödsling. Säljes per meter.
Storleksguide
| Ø dimension | Brottstyrka | Vikt per meter |
|---|---|---|
| 14 mm | 3240 kg | 145 gram |
| 16 mm | 4050 kg | 180 gram |
| 18 mm | 5220 kg | 230 gram |
| 20 mm | 6480 kg | 285 gram |
| 22 mm | 7650 kg | 334 gram |
Detaljer
| Vikt | N/A |
|---|---|
| Antal i förpackning | 1 st |
| Dimension | 14 mm, 16 mm, 18 mm, 20 mm, 22 mm |
| Egenskap | Sjunker |
| Enhet | Löpmeter, Spole |
| Färg | Vit |
| Konstruktion | Slagen |
| Längd | 100 m, 220 m, Löpmeter |
| Material | Polyester |
| Slitstyrka | Mycket bra |
| Smältpunkt | 260°C |
| Tål UV-strålning | Utmärkt |
| Tålighet kemikalier | Mycket bra |
| Töjning (arbetstöjning) | 4,0 % |
| Varumärke | PolyAgri |
Om PolyAgri
PolyAgri är vårt varumärke för lantbruk, och i över 50 år har vi försett lantbrukare med högkvalitativa garner, hållbar balplast, starka nät och slitstarka utgödslingslinor. Genom teknisk utveckling i samarbete med Europas ledande tillverkare och noggranna tester kan vi erbjuda produkter av högsta kvalitet.
Recensioner
