Hem / Shop / Ropes / Leisure ropes / Railing Ropes / Fittings & Brackets / Wall mount for stair railings, polished chrome
Wall mount for stair railings, polished chrome
129.00 kr
- Wall mount with eye
- For use with open hook or clip hook end fittings.
- Fits perfectly with our end fittings and handrails in polished chrome
In stock
SKU:
4904050312
Category: Fittings & Brackets
About the product
Wall bracket, eye plate, in polished chrome
Fittings for use with, for example, stair railing ropes, bannister ropes, decorative ropes and barrier ropes of any dimension. The wall bracket can be used with open hook or clip hook end fittings.
The wall bracket has an eye that you can easily hook into your stairway handrail or barrier rope. This wall bracket fits perfectly with our end fittings and railing holders in polished chrome.
Whatever project you have in mind, you can create a unified project with a sleek design and stylish finish. It’s all in the details!
Details
| Weight | 0.051 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.22 × 0.12 × 0.02 m |
| Quantity in package | 1 pcs |
| Diameter | 36 mm |
| Characteristic | Sinks |
| Enhet | Piece |
| Colour | Silver |
| Material | Chrome |
| Brand | PolyRopes |
About PolyRopes
PolyRopes is our brand for ropes and cords and is associated with expertise, availability, flexible solutions and quality. We offer ropes and cords, boat ropes and accessories, dog leashes, halter ropes, climbing ropes and safety ropes, among other things.
Product reviews
